• KLAUZULA DLA RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO

• Administrator danych osobowych

Administratorem danych osobowych jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3, ul. Sienkiewicza 6, 62-200 Gniezno,           tel. 61-426-31-53, email: sekretariat@zsp3gniezno.pl

Inspektor ochrony danych

W sprawach związanych z ochroną i przetwarzaniem danych osobowych można  się kontaktować z Inspektorem Ochrony Danych

pukaczewski@hotmail.com

Cel i podstawa prawna przetwarzania

1. Jeśli realizujemy  zadania oświatowe, dydaktyczne i wychowawcze, wówczas podstawą przetwarzania danych osobowych są przepisy prawa:

- Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty,

- Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

2. Jeśli celem jest realizacja promocji szkoły na stronie www i w mediach społecznościowych wówczas podstawą publikacji wizerunku jest wyłącznie udzielona zgoda. Zgodę można w każdym momencie odwołać, bez wpływu na przetwarzanie przed wycofaniem tej zgody.

Okres przechowywania danych

Dane osobowe po zrealizowaniu celu, dla którego zostały zebrane, będą przetwarzane do celów archiwalnych i przechowywane przez okres niezbędny do zrealizowania przepisów dotyczących archiwizowania danych obowiązującyc u Administratora.

Odbiorcy danych

Odbiorcami danych będą podmioty upoważnione z mocy prawa oraz podmioty, z którymi szkoła podpisała umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych (np. iod, dostawcy usług informatycznych, bhp oraz z którymi łączy szkolę inny instrument prawny (uchwała w sprawie powołania CUW).

Prawa osób, których dane są przetwarzane

Osoby, których dane dotyczą mają prawo

• dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii
          • poprawiania i uzupełniania swoich danych osobowych
          • usunięcia danych przetwarzanych na podstawie zgody; cofnięcie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem
          • ograniczenia przetwarzania
          • wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych: 00-183 Warszawa, ul. Stawki 2.

Przekazywanie danych do państwa poza EOG

Administrator nie przesyła danych osobowych do krajów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Zautomatyzowane decyzje i profilowanie

Dane osobowe nie są wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym do profilowania.

Wymóg podania danych

Podanie przez Państwa danych osobowych jest wymagane przepisami prawa. Wyrażenie dodatkowej zgody jest dobrowolne.