• KLAUZULA DLA PRACOWNIKA

• Administrator danych osobowych

Administratorem danych osobowych jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3, ul. Sienkiewicza 6, 62-200 Gniezno    email: sekretariat@zsp3gniezno.pl

Inspektor ochrony danych

W sprawach związanych z ochroną i przetwarzaniem danych osobowych można  się kontaktować z Inspektorem Ochrony Danych pukaczewski@hotmail.com

Cel i podstawa prawna przetwarzania

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą:

• w celach związanych z zatrudnieniem, w tym w szczególności realizacji obowiązków służbowych, a także wykonywania przez pracodawcę obowiązków pracodawcy, płatnika składek i zaliczek na podatek dochodowy
          • oraz  zapewnienia bezpieczeństwa osób i mienia poprzez stosowanie monitoringu wizyjnego, a także monitoringu poczty elektronicznej zgodnie z przepisami prawa pracy;

Podstawą przetwarzania danych osobowych są przepisy prawa:

- Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty,

- Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe

- Ustawa z dnia 26 czerwca 11974 r. Kodeks pracy

- Ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych

- Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela,

- Ustawa z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych,

- Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

- Ustawa z dnia 26 lipca 1991 o podatku dochodowym od osób fizycznych

- Ustawa z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych.

• Jeśli dane przetwarzamy w celu promocji szkoły na stronie www,  w mediach społecznościowych i innych materiałach wówczas podstawą publikacji wizerunku jest wyłącznie udzielona zgoda. Zgodę można w każdym momencie odwołać, bez wpływu na przetwarzanie przed wycofaniem tej zgody.

Okres przechowywania danych

Dane osobowe po zrealizowaniu celu, dla którego zostały zebrane, będą przechowywane przez okres niezbędny do zrealizowania przepisów dotyczących archiwizowania danych obowiązujących u Administratora.

• Dane pracowników przechowywane będą przez okres zatrudnienia oraz dla celów archiwalnych przez okres 50 lat, licząc od dnia ustania zatrudnienia.
          • Jednakże w przypadku stosunków pracy nawiązanych po dniu 31 grudnia 1998 roku  a przed 1 stycznia 2019 roku okres przechowywania dokumentacji ulegnie skróceniu do lat 10, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym raport informacyjny został złożony do ZUS.
          • Pracowników zatrudnionych od 1 stycznia 2019 roku okres przechowywania dokumentacji pracowniczej będzie wynosił 10 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym stosunek pracy uległ rozwiązaniu lub ustał.

Odbiorcy danych

Odbiorcami danych będą:

• podmioty upoważnione z mocy prawa
          • podmioty  z którymi szkoła podpisała umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych (np. iod, dostawcy usług informatycznych, szkoleniowych, bhp oraz z którymi łączy szkolę inny instrument prawny (uchwała w sprawie powołania CUW)
          • a także banki  w celu wypłaty wynagrodzeń,  podmioty świadczące usługi grupowego ubezpieczenia, medycyny pracy, usługi kurierskie,  pocztowe, prawne  itp.

Prawa osób, których dane są przetwarzane

Osoby, których dane dotyczą mają prawo

• dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania ich kopii
          • poprawiania i uzupełniania swoich danych osobowych
          • usunięcia danych przetwarzanych na podstawie zgody; cofnięcie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem
          • ograniczenia przetwarzania
          • wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Przekazywanie danych do państwa poza EOG

Szkoła nie przesyła danych osobowych do krajów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) ani organizacji międzynarodowych.

Zautomatyzowane decyzje i profilowanie

Dane osobowe nie są wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym do profilowania.

Wymóg podania danych

Podanie przez Państwa danych osobowych jest wymagane przepisami prawa. Brak danych nie pozwoli na udział w rekrutacji  a następnie zatrudnienie pracownika, realizację jego uprawnień i obowiązków pracodawcy. Wyrażenie zgody na publikację wizerunku jest dobrowolne.  Zgoda może zostać odwołana w dowolnym momencie.